oktató
További Deep Dive felvételek
- S.O.L.I.D.-elvek (Barcsa-Szabó Áron)
- Adatbázisok és SQL (Bordé Sándor)
- Unit tesztelés és TDD (Bordé Sándor)
- Refaktorálás (Barcsa-Szabó Áron)
- Hálózatok leendő webfejlesztőknek (Pasztuhov Dániel)
Intro (bevezető) felvételek
- Intro 1. – Utak a programozáshoz (Bordé Sándor)
- Intro 2. – IT-ról és szoftverfejlesztésről átfogóan (Pasztuhov Dániel)
StudiCore Deep Dive 1. – S.O.L.I.D.-elvek
élő online tanfolyam felvétele megvásárolható
Az oktatás során azt tapasztaljuk, hogy az a téma, ami igazán feladja a leckét a tanulóknak, az az objektum-orientált programozás.
Ezért arra gondoltunk, hogy kínálunk egy extra segítséget a tanulási folyamathoz – ezúttal élő webinárium formájában.
Akár kihívást jelentettek az objektum-orientált elvek, akár jobban el akarsz mélyülni az objektum-orientált program tervezésében, ez a lehetőség neked szól!
Téma
A S.O.L.I.D. elvek, amely az objektum-orientált tervezés alapja.
A S.O.L.I.D. elveket egy három részes, Zoom webináriumban beszéltük át, rengeteg példával, hogy könnyen érthető legyen a lényeg.
A felvétel megvásárolható.
Mikor hasznos neked a Deep Dive – S.O.L.I.D.-elvek?
- ha szeretnél elhelyezkedni programozóként
A S.O.L.I.D.-elvek témája manapság több helyen interjúkérdésként is előfordul, így jobb, ha magabiztos tudással rendelkezel ebben a témában is - ha komolyan gondolod az objektum-orientált programozás megtanulását
Az objektum-orientált programozás viszonylag egyszerű alkotóelemekből áll, de azok kombinációja nagyon változatos. Ahogyan a sakk is. Mindkettő esetében fontos, hogy az alaplépéseken kívül további kombinációkat tanulj – a nagymesterek élete (de még a hobbisakkozóké is) már szinte kizárólag ebből áll.
A S.O.L.I.D.-elveket tekinthetjük egyfajta – az alaplépéseken túlmutató – tudnivalónak. - ha valami nem volt világos az objektum-orientált programozás témájában – akár nálunk, akár más suliban tanultad
az objektum-orientált programozás mélységeit megérteni nem könnyű, jó ha többször és több oldalról hallja az ember. Ha elakadtál, vagy maradtak homályos foltok, vásárold meg a felvételt!
Szántunk időt az objektum-orientált alapokra is, így lehet, hogy pont ez az építőkocka lesz az, amivel összeáll a kép az addig problémás területen. - ha abbahagytad a tanulást, de szeretnél visszatérni hozzá
a programozástanulás olyan, mint a sportolás: eleinte ha nem edz az ember, könnyen visszaesik a kiindulási szintre, ahonnan nagyon nehéz újra felküzdenie magát a korábbi állapotra.
Ezért szünet után a visszatérés nagyon nehéz tud lenni. Ha éppen te is szünetet tartasz, de fontolgatod, hogy folytasd, ez most egy jó alkalom rá: felelevenítheted a tudásodat, lendületbe jöhetsz, és utána könnyebb folytatni is.
Mik is a S.O.L.I.D.-elvek?
Robert C. Martin – akit az oktatási rendszerünkben kimondva vagy kimondatlanul számtalanszor hivatkozott Tiszta kód (Clean Code) c. könyv szerzőjeként is ismerhetünk – az objektum-orientált tervezés első 5 alapelvének a S.O.L.I.D.-elveket tartja.
Ezek:
- Single responsibility principle – egyetlen felelősség elve
- Open-closed principle – bővítésre legyen nyitott, módosításra zárt az objektum
- Liskov substitution principle – Liskov helyettesítési elv
- Interface segregation principle – interface-ek szétválasztásának elve
- Dependency inversion principle – függőséginverzió elve
Ha ezeket az elveket mindet betartod, akkor olyan programokat fogsz tudni írni, amelyeket könnyebb módosítani, könnyebb továbbfejleszteni, amivel a megbízónak (és magadnak) időt és fáradságot tudsz megspórolni.
Ezen felül eggyel több interjúkérdést fogsz tudni mélységében megválaszolni.
Kinek való?
Neked való:
- ha a StudiCore Online-ban tanulsz vagy tanultál, és szeretnél többet tudni az objektum-orientált tervezésről – ez a téma volt az, ami iránt a nemrégiben kiküldött kérdőívünk szerint legtöbben érdeklődnek
- ha bármilyen tanfolyamon objektum-orientált programozást tanultál, de nem ismered a S.O.L.I.D.-elveket, vagy csak úgy érzed, ebben a témában lehetne még fejlődni
- ha eddig autodidakta módon fejlesztetted magad, és hiányoznak még építőkockák
- vagy csak egyszerűen szeretnél velünk élőben is megismerkedni
Ha még nem ismerősek neked ezek a fogalmak: osztály (class), objektum (object), metódus (method), adattag (data member, member variable), öröklés (inheritance, subclassing), metódus felüldefiniálása (method override), interface, akkor két dolgot tehetsz:
- megveszed a felvételt, belehúzol a tanulásba, hogy mielőbb eljuss a 16. fejezet végére – így profitálsz belőle a legtöbbet
- meghallgatod a jelenlegi tudásoddal, próbálsz felfogni belőle annyit, amennyit csak bírsz, hogy láss egy áttekintő képet a témáról, hogy aztán a konkrétumokat arra könnyebben felépítsd – aztán a felvételt a 16. fejezet környékén visszanézve helyükre kerülhetnek a dolgok
„Szeretnél jobban elmélyülni a Java programozás világában? Szeretnél többet tudni, mint ami a tananyagban szerepel? A prezentációval kiegészített Deep Dive alkalmak kiváló lehetőséget biztosítanak a tudásod fejlesztésére!” (H. Anna)
Felvétel megvásárlása
A felvételt az alábbi űrlapon tudod megvásárolni.
Fizetni bankkártyával vagy átutalással fogsz tudni.
Kérlek, válaszd ki a megfelelő fület a lakóhelyed megadásához!
(Az eurós árak nettóban értendők, EU-ban élők számára, melyhez a lakóhely szerinti ÁFA számolandó hozzá.)